İletişim

Sorularınız ve siparişleriniz için uzman ekibimizle iletişime geçin:

Adres: Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak No: 37/8

06420 Çankaya Ankara

Telefon: +90 (312) 418 1547 & +90 (546) 418 3858

E-posta: tercume@bizimada.com.tr

Tercüme Hizmetlerimiz

Bizim Ada Tercüme Bürosu Sıkça Sorulan Sorular:

Yeminli tercüme, yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilen ve ardından imzalanıp kaşelenen tercümelerdir. Tercümanın yeminli olabilmesi için mütercim-tercümanlık lisans mezunu ya da yabancı dilde üniversite diploması olan kişilerin noterler tarafından verilen “yeminli tercümanlık” yetkisini alabilmesi gerekmektedir. Bir belgenin yeminli tercüme olabilmesi için belgenin yeminli tercüman tarafından tercüme edilip tercüme evrakının çıktısının kaşelenmesi ve imzalanması gerekmektedir. Yeminli çeviriyi kamu kurumları, üniversiteler, bankalar, konsolosluklar gibi kurumlar talep edebilmektedir. Bazı durumlarda bu kurumlar çeviri metninin noter onayını da talep edebililirler. Bundan dolayı kurumlardan ayrıntılı bilgi almak gerekmektedir.

Noter onaylı tercüme için öncelikle belgelerinizin yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılır ve sonrasında noterler tarafından onaylanır. Noter onayı sonrasında çeviri belgeleriniz resmiyet kazanmaktadır. Bizim Ada Tercüme Bürosu, resmi belge, göçmenlik belgeleri, kimlik, ehliyet, tutanak, sözleşme, sicil gazetesi, transkript, nüfus kayıt örneği, pasaport, diploma, muvafakatname, vekaletname, evlilik cüzdanı ve daha birçok şahsi ve kurum belgesi için noter tasdikli çeviri hizmeti vermektedir. Noter onaylı tercüme için öncelikle belgelerinizin istenilen hedef dile yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılır. Daha sonrasında hem çeviri bürosunun hem de tercümanın bilgilerinin olduğu kaşe işlemi ardından yeminli tercümanın yemin zaptının bulunduğu noter tarafından onay işlemi başlatılır. Noter tasdiki ve çeviri hizmeti birbirinden ayrı iki işlemdir. Çeviri hizmetinin fiyatlandırmasını tercüme bürosu, noter onay fiyatlandırmasını ise noterlikler tarafından yapılmaktadır.

Fiyatlandırma öncesinde çevirisini talep ettiğiniz belgenin dili, tercüme edilmesi istenen hedef dili, belgenin toplam karakter sayısı gibi bazı bilgilerin tercüme büromuz tarafından bilinmesi gerekmektedir. Çeviri sektöründe 1000 karakter üzerinden hedef dil fiyatlandırması yapılmaktadır. 1000 karakter 1 çeviri sayfası kabul edilmektedir. Birim fiyatlar dilden dile farklılık göstermektedir. Bunların incelenmesi sonuncunda tarafınıza hızlı bir şekilde ayrıntılı bilgi verilmektedir. Fiyat bilgisi almak için Türkiye’nin neresinde olursanız olun belgelerinizi bize dijital ortamdan göndermeniz yeterli olacaktır. Sözlü tercüme (simultane veya ardıl) fiyat bilgisi için öncelikle çevirinin yapılacağı dil, tercüman sayısı, toplantının süresi, toplantı tarihi ve kaç gün süreceğine dair bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Bunun için proje koordinatörlerimizle iletişime geçip ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Talepleriniz için tercume@bizimada.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.