Yeminli tercüme | Bizim Ada Tercüme

Yeminli tercüme çözümlerine ihtiyacınız mı var?

En uygun fiyatlarla hızlı bir şekilde yeminli tercüme çözümleri sunuyoruz. Veri güvenliği ve gizliliğini sağlayarak memnuniyetinize odaklanan sıfır hata politikası sayesinde, yüksek kalitede ki yeminli tercüme hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yeminli tercüme nedir ve yeminli tercümeyi kimler yapabilir?

Yeminli tercüme, normal tercüme hizmetlerinden farklı olan bir profesyonel tercüme türüdür. Yeminli tercümelerde, tercüme edilecek dokümanların sorumluluğu noter tarafından yetki verilen tercümanlara aittir.

Tercüme edilmiş bir doküman yeminli bir tercüman tarafından basılır. Yeminli tercüme, tercümanın işi ne zaman ve nerede yaptığı ve hangi dil çiftleri ile yapıldığı gibi ayrıntıları içerir. Tercümanın adı ve soyadı, mührü ve ıslak imzası ile çevirinin doğruluğunu kanıtlayan beyan etmek yeminli tercümenin temel gereklilikleri arasındadır.

Yeminli tercüme ve noter tasdikli çeviri arasındaki fark nedir?

Noter tasdikli tercüme, çevirinin doğruluğundan sorumlu yeminli tercümanlar tarafından yapılan çevirilerin noterlerinin tasdikidir.

Herhangi bir belge için noter onaylı tercüme hizmeti almak istiyorsanız, yeminli bir tercüman tarafından tercüme edilmesi gereklidir. Bu sebeple, noter onaylı bir tercümeye ihtiyacınız var ise, çeviri hizmeti veren ofis yetkilisi ile birlikte bir notere gitmek veya çevirilerinizin noter tarafından onaylanmış bir tercüme ofisi tarafından onaylanmasını sağlayabilmek için iyi bir çözüm olabilir. Noter onaylı tercümeleri ve bütün dillerdeki noter onaylı tercümeleri, noter tarafından işlendiğinden dolayı yeminli tercümelerden daha pahalıdır.

Hangi kurum ve kuruluşların yeminli tercümeye ihtiyacı vardır?

Yeminli tercüme genelde tercümenin ve belgenin resmi geçerliliğini sağlayabilmek için yurt içinde ve yurt dışında kimi kurumlar tarafından talep edilebilir. Örnek olarak, idari kurumlar veya üniversitelerin talep ettiği belgeler resmi olarak geçerliliği olmalıdır. Ancak, bazı kuruluşlar bu konuda farklı prosedürler izleyebilir.

Bazı eğitim kurumları ve devlet kurumları, konsolosluklar ve bankalar noter onaylı tercüme isteyebilir. Ne tür bir tercümeye ihtiyacınız olduğunu bulabilmek için, kurum tarafından talep edilen belgeleri tespit etmek en iyisidir.

Bizim Ada Tercüme ile;

  • Kalite servisi
  • Müşteri Gizliliği
  • Uygun fiyatlar
  • Hızlı tercüme

İletişim kurun